Lamborghini Aventador - nasledovník Murciélaga

 

Talianska automobilka Lamborghini je už po niekoľko desaťročí synonymom pre rýchlosť, dravosť a eleganciu. S každým novým modelom sa Lamborghini snaží o docielenie čo najvyššej rýchlosti, akcelerácie, ale aj komfortnej jazdy. Nový prírastok do rodiny Lamborghini má názov Aventador.

Lamborghini Aventador je pokračovateľom predošlého úspešného modelu – Murciélago. Pomenovaný je po býkovi, ktorý bol ocenený na býčích zápasoch v Zaragoze. Pre dosiahnutie čo najvyššej maximálnej rýchlosti a akcelerácie je Aventador vyrobený z karbónového monokoku, takže váži iba 1 575 kg. Oproti Murciélagu má vylepšený motor V12, s objemom 6,5 litra, ktorý je prepojený so sedemstupňovou automatickou prevodovkou. Maximálny výkon motora je 514 kW, čo je 691 koní. Krútiaci moment sa pohybuje na úrovni 680 Nm. Len pre porovnanie, najrýchlejšie auto na svete – Bugatti Veyron, dosahuje výkon 736 kw (1 001 koní).
Maximálna rýchlosť Lamborghini Aventador je 350 km/h, z nuly na 100km/h zrýchli za 2,9 sekundy.

Tak páni, ak by ste raz v budúcnosti chceli takéto autíčko vlastniť, nie je to žiaden lacný špás, cena vozidla sa pohybuje od 255 000 eur vyššie a spotreba je zhruba 17,2 l na 100 kilometrov. Na druhej strane treba však uznať, že „pod kolesá“ takéhoto auta, by sa Vám vrhla nejedna krásna slečna.

FOTO:

<< 1 | 2